Giriş Yap
Üye Ol
Üyelik

Bir adım daha kaldı !

Üyeliğinizi aktif hale getirmek için
e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklamanız gerekmektedir.

Şifremi Unuttum
* Mail adresinize yeni şifre gönderilecektir.
Şifremi Unuttum

E-Posta adresinize yeni şifreniz gönderildi.

Bize Yazın

E-maillerinizi info@vanillamedia.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Bölümler

Spor Yönetimi
Tüm Bölümler
SÖZ
EA
2 YILLIK
S

Spora yatkınlığın varsa ve sporu kendine bir iş alanı olarak seçmek istiyorsan bu bölüm senin için doğru bir seçim olabilir. Eğitimin süresince spor alanındaki her türlü etkinliğin oluşmasını sağlayan yönetim ve işletmecilik alanlarına odaklanabilir, spor etkinliklerinin planlanmasına yönelik bilgi ve becerilerini artırabilirsin.

2 yıllık Spor Yöneticiliği programı kapsamında Genel İşletme, Spor Tesisi İşletmeciliği ve Saha Malzeme Bilgisi, Genel Muhasebe, İletişim Bilgisi, Spor Pazarlaması, Spor Finansmanı, Sporda Sponsorluk, Yönetim ve Organizasyon, İnsan Kaynakları Yönetimi gibi dersler alabilirsin. Bölüm mezunları kamu sektöründe ve özel sektörde, spor kulüpleri ve gençlik ve spor müdürlüklerinde çalışabilirler, pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları, finans, yönetim, sponsorluk ve etkinlik yönetim departmanlarında iş bulabilirler. Programı tamamladıktan sonra istersen Dikey Geçiş Sınavıyla İktisat Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Konaklama İşletmeciliği gibi lisans programlarına geçiş yapabilirsin.

4 yıllık Spor Yöneticiliği programı kapsamında Spor ve Medya İlişkisi, Spor Bilimlerine Giriş, Bütünleşik Pazarlama İletişimi, Spor Ekonomisi, Spor Yönetimi, Spor Pazarlaması, Spor Tesisi İşletmeciliği ve Saha Malzeme Bilgisi, Eğlence Pazarlaması, Sporda Risk Yönetimi, Çatışma ve Stres Yönetimi gibi dersler alabilirsin. Bölüm mezunları çeşitli federasyonlardan spor medyasına kadar sporun farklı alanlarında çalışabilirler, turizm sektöründe iş bulabilirler.