Giriş Yap
Üye Ol
Üyelik

Bir adım daha kaldı !

Üyeliğinizi aktif hale getirmek için
e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklamanız gerekmektedir.

Şifremi Unuttum
* Mail adresinize yeni şifre gönderilecektir.
Şifremi Unuttum

E-Posta adresinize yeni şifreniz gönderildi.

Bize Yazın

E-maillerinizi info@vanillamedia.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Bölümler

Sahne Dekorları ve Kostümü
Tüm Bölümler
EA
4 YILLIK
Özel Yetenek Sınavlı
S

Bir hayali yaratabilir misin? Eğer kontrol edilemez bir hayal gücün varsa, tiyatroya ve güzel sanatlara ilgi duyuyorsan Sahne Dekorları ve Kostümü Bölümü senin için doğru bir seçim olabilir.

Sahne Dekorları ve Kostümü Bölümü tiyatro, opera-bale, sinema, televizyon, reklam, gösteri, tören, karnaval, festival vb. alanlarda çalışacak sahne dekoratör, kostümcü, hareketli boyutlu biçim tasarımcısı ve sanat yönetmenleri yetiştirmeyi amaçlar. Bölüm Sahne Dekoru Sanat Dalı, Sahne Kostüm Sanat Dalı, Kukla ve Gölge Oyunu Sanat Dalı olmak üzere üç ana sanat dalından oluşur. Eğitimin süresince desenden sahne dekoru ve kostüm tasarımına, Dünya ve Türk Tiyatrosu tarihinden dramaturgiye kadar çok geniş bir alanda bilgi sahibi olabilirsin. Bu program kapsamında Temel Sanat Eğitimi, Teknik Resim, Perspektif Temel Tasarım, Desen Kostüm Tasarımı, Dekor Tasarımı, Aydınlatma Tekniği, Kostüm Teknolojisi, Dünya Drama Tarihi, Üslup Kostüm Tarihi, Çağdaş Sanat ve Yorumu gibi dersler alabilirsin.

Bölüm mezunları özel ve devlet tiyatrolarında, şehir tiyatrolarında, sinema ve reklam sektöründe, vitrin ve fuar dekorlarında, festivallerde Dekor ve Kostüm Tasarımcısı ve Sanat Yönetmeni olarak çalışabilirler.