Giriş Yap
Üye Ol
Üyelik

Bir adım daha kaldı !

Üyeliğinizi aktif hale getirmek için
e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklamanız gerekmektedir.

Şifremi Unuttum
* Mail adresinize yeni şifre gönderilecektir.
Şifremi Unuttum

E-Posta adresinize yeni şifreniz gönderildi.

Bize Yazın

E-maillerinizi info@vanillamedia.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Bölümler

Reklamcılık
Tüm Bölümler
SÖZ
SÖZ
EA
4 YILLIK
2 YILLIK
0 YILLIK
R

Reklama ihtiyacı olmayan ürün yok diyor ve reklamcı olmak istiyorsan Reklamcılık bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm yaratıcılık, strateji, marka ve araştırma alanlarında başarılı iletişimciler yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimin süresince geleneksel reklamcılığın kavramlarını ve işleyiş mantığını öğrenirken yeni nesil dijital reklamcılığın değişen kurallarıyla birlikte değişen araçlarını kullanmayı öğrenebilirsin. Reklamcılık alanında hem iki yıllık hem de dört yıllık eğitim programları bulunur. Mezun olduğunda reklamcı unvanı kazanırsın. Reklamcı, herhangi bir ürünü özellikleri ile tanıtan ve insanları etkileyerek satın almaya istekli hale getirmeye çalışan kişidir.

2 yıllık Reklamcılık programı kapsamında Bilişim Sistemleri, Reklam Teorisi, Sosyal Yapı Analizleri, Piyasa Araştırmaları, Reklam Kampanyaları, Grafik, Resim, Medya Plânlaması, Sosyal Psikoloji ve Güzel Sanatlar gibi dersler alabilirsin. Bölüm mezunları film stüdyolarında, reklam ajanslarında çalışabilirler, halkla ilişkiler alanında iş bulabilirler.

4 yıllık Reklamcılık programı kapsamında Kişiler Arası İletişim, Reklam Teorisi, Fotoğrafçılık, İletişim ve Toplum, Sosyal Psikoloji, Reklam Kampanyaları, Multimedya, Reklam Yönetimi ve Stratejisi, Yaratıcı İletişim, Sanat, Kültür ve Toplum gibi dersler alabilirsin. Bölüm mezunları kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının Halkla İlişkiler bölümlerinde ve reklam ajanslarında çalışabilirler, üniversitelerde akademik kariyer yapabilirler.

>
>