Giriş Yap
Üye Ol
Üyelik

Bir adım daha kaldı !

Üyeliğinizi aktif hale getirmek için
e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklamanız gerekmektedir.

Şifremi Unuttum
* Mail adresinize yeni şifre gönderilecektir.
Şifremi Unuttum

E-Posta adresinize yeni şifreniz gönderildi.

Bize Yazın

E-maillerinizi info@vanillamedia.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Bölümler

Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Tüm Bölümler
SAY
4 YILLIK
E
Elektrik-Elektronik Mühendisleri tarafından geliştirilen uygulamalar sağlıktan eğlenceye, ticaretten sanayiye kadar hayatımızın hemen hemen her noktasında karşımıza çıkıyor. Radyo ve televizyon cihazları, internet, mobil telefonlar, haberleşme, elektronik ticaret, enerji, otomasyon, güvenlik, beyaz eşya bunlardan yalnızca birkaçıdır. Enerjiden kimyaya, eğitimden tarıma, inşaattan otomotiv endüstrisine kadar her sektörde, Elektrik-Elektronik Mühendisleri sistemlerin veriminin arttırılması ve sistemlerin yönetimi, kontrolü, testleri ile ilgili ürünlerin geliştirilmesi için çalışır.
Sağlık sektöründe bir yandan insan vücuduna konulan ölçme duyargaları geliştirirken, bir yandan da bu ölçme sonuçlarını kullanan kontrol ve uyarı cihazları geliştirmektedir. Ulaşımda, fabrikalarda, madenlerde ve evlerde güvenlik konularında en çok çözüm geliştiren meslek koludur. Eskiden bir televizyon kanalının kapladığı frekans bölgesine bugün bir çok televizyon kanalının konabilmesi, sayısal televizyon ve görüntü kodlama konusunda elektronik mühendislerinin yaptığı çalışmalar sonucudur. Enerji dağıtımın en az kayıpla yapılabilmesi, elektrik kesintilerinin minimuma indirilmesi elektrik mühendisleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Elektrik- Elektronik Mühendisleri her zaman problemlere pratik ve uygulanabilir çözümler geliştirmek için çalışmışlardır. Araştırma ve geliştirme bölümün gelişiminde önemli bir aşamadır. Yeni ürünlerin tasarımında diğer mühendislerle birlikte bir takım çalışması yaparlar. Tasarım aşamasını üretim, test, sistem oluşturma, işletme ve bakım aşamaları izler. Ayrıca Elektrik-Elektronik Mühendisleri mezunu sistemlerin pazarlanmasında ve sistem kurulumunda Eğitmen olarak da görev alabilir.